Prawnik Katowice - kancelaria radców prawnych Antelegem - Katowice
Premia Łacińska - "Omnes ante legem aequi sunt et sine ulla distinctione ius habent aequum praesidium legis habere" - tzn. Wszyscy są równie wobec prawa i mają prawo, bez jakiejkolwiek różnicy, do jednakowej ochrony prawnej.

Stwierdzenie nabycia spadku


Gdy umiera osoba bliska często człowiek zastanawia się co dalej. Trzeba jednak pamiętać, że ze śmiercią osoby bliskiej wiąże się wiele kwestii i problemów natury prawnej. Składa się na to wiele elementów w zależności od sytuacji życiowej naszej i sytuacji rodzinnej i finansowej jaką pozostawił zmarły.

Często zdarza się, że w skład spadku wchodzą nie tylko przedmioty wartościowe, nieruchomości, mieszkanie, ale równie często w skład masy spadkowej wchodzą długi spadkowe, które to obciążają spadkobierców zmarłego. Często też zdarza się, że postępowanie spadkowe nie było przeprowadzone od kilku pokoleń, co w sposób znaczący utrudnia ustalenie praw do spadku.

Pomagamy uporać się z problemami związanymi z dziedziczeniem zarówno ustawowym i testamentowym. Doradzamy w zakresie sposobu przyjęcia spadku lub jego konieczności jego odrzucenia. Prowadzimy postępowania spadkowe lub pomagamy w sporządzeniu aktu poświadczenia dziedziczenia przed notariuszem. Zaufaj profesjonalistom i skorzystaj z naszej pomocy, aby śmierć osoby bliskiej nie stała się początkiem Twoich problemów.

DANE KONTAKTOWE

Adres firmy:

ul. Ligonia 30/3 (I piętro)
40-036 Katowice

Błażej Nowak Radca prawny
tel. 727-510-742
e-mail: kancelaria@antelegem.pl